ukrain russian

Slider

Uczniowie dwujęzycznej klasy VIIc ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie uczestniczyli w lekcji zdalnej autorstwa dr Magdaleny Wojtkowiak z Katedry Języka i Komunikacji PWSZ w Koninie.

Uczniowie zapoznali się z rodzajami skrótów językowych oraz ich praktycznymi przykładami zarówno w języku ojczystym jak i w języku angielskim. Następnie, pracując w parach bądź grupach, mieli możliwość przytoczenia własnych przykładów skrótów, które znają i których używają.

Ostatnim zadaniem klasy była próba rozszyfrowania skrótów języka nieformalnego, polskiego i angielskiego, tak chętnie stosowanych przez młodzież w komunikacji np. SMS-owej (angielskie: HB2U, OMG, l8r, czy polskie: gratki, Jj, cze).

Wydarzenie odbyło się 24 września 2020 r. w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych.