ukrain russian

Slider

Katedra Badań nad Językiem i Komunikacją obejmuje dwa kierunki studiów i badań: filologię angielską i niemiecką oraz języki obce w mediach i biznesie. Głównym celem takiej szerokiej formuły działań Katedry jest badanie, opracowywanie i wdrażanie w proces studiów, zagadnień związanych z opisem języka, literatury oraz kultury angielskiej i niemieckiej, także w aspekcie kontrastywnym z językiem polskim. Taki punkt wyjścia służy różnym zastosowaniom naukowym, zawodowym i praktycznym i jest konieczny zarówno w procesie nauczanie języków obcych w kontekstach zawodowych, jest wykorzystywany w zagadnieniach przekładu na języki obce, jak również jest warunkiem udanej komunikacji interkulturowej oraz profesjonalnego opracowywania informacji medialnych.

Aby zapewnić warunki realizacji dla wspieranie nakreślonych zadań pracownicy Katedry angażują się zarówno w proces dydaktyczny na studiach oraz działania badawcze, jak również, we współpracy międzynarodowej, w organizowanie imprez stałych, jak konferencje, panele, warsztaty oraz spotkania okolicznościowe dla Uczelni, szkół i rejonu.

Udział Katedry w życiu Uczelni, miasta i regionu, współpraca z firmami w rejonie, w Kraju i z uczelniami w różnych krajach, poprzez przyjmowanie studentów międzynarodowych i pobyty naszych studentów zagranica, jak również nasze wizyty  - to także wizytówka działalności Katedry Badań nad Językiem i Komunikacją.

The Department of Research in Language and Communication of the State University of Applied Sciences in Konin carries out research and teaching in English and German studies and in the field of foreign languages in business and media.  Our activities are targeted at studies and didactic implementation of research in English and German languages, literatures, and cultures, also in terms of contrastive studies with Polish. This point of departure serves a number of practical applications such as foreign language teaching, translation, and the use of foreign languages in professional contexts. It also conditions successful intercultural communication and professional editing of media information.

In order to ensure the implementation of those objectives members of the Department of Research in Language and Communication get engaged both in the research and teaching activities as well as in international cooperation, organization of cyclic and occasional events at the University, at schools in the region, and for general public.

The participation of our members in the academic and public life, cooperation with businesses and corporations, our engagement in the international cooperation and in the Erasmus+ programme, in which we both accept foreign students at our University and visit our partner institutions abroad – are some of the many activities originated and developed by members of our Department.

B. Lewandowska Tomaszczyk

Kierownik Katedry: prof.zw. dr hab. Barbara Lewandowska-Tomaszczyk

Head of Department: Professor Ordinarius Dr habil. Barbara Lewandowska-Tomaszczyk