ukrain russian     

Slider

Dzięki zwycięstwu w konkursie dotyczącym promocji gospodarczej i kulturalnej miasta Konina, który był ostatnim etapem Akademii Młodej Przedsiębiorczości (edycja VII), mieliśmy okazję uczestniczyć w dniach 9-10 grudnia br. w szkoleniu pt. „Zarządzanie stresem i emocjami” zorganizowanym w Warszawie przez firmę BERNDSON.

Podczas pierwszego dnia szkolenia poruszyliśmy ważne zagadnienia, takie jak mechanizm powstawania stresu, pozytywna neuroplastyczność i dbanie o zasoby poziomu witalności. Poznaliśmy dwie techniki oddychania: oddech szumiący i oddech potrójny. Dowiedzieliśmy się również, że posiadamy trzy mózgi: gadzi, ssaczy i racjonalny oraz rozmawialiśmy o ich ewolucji, a także reakcji na stres. Drugiego dnia  poznaliśmy kolejną technikę oddychania zwaną oddechem zwycięzcy inaczej bastrika oraz nauczyliśmy się sztuki medytacyjnej. Osoba prowadząca szkolenie wytłumaczyła nam jak włączyć tryb domyślny w mózgu oraz jak zarządzać emocjami podczas stresującej sytuacji poprzez wykorzystanie poznanych wcześniej metod oddychania i medytacji. Podzieliła się z nami swoją wiedzą na temat suplementów i powiedziała jak je stosować. Rozmawialiśmy również o nerwowym układzie jelitowym i jego wpływie na zdrowie naszego organizmu.

Podczas szkolenia poruszyliśmy temat asertywności, która ma nam pomóc wdrożyć wiedzę zdobytą podczas szkolenia w życie codzienne i chęć dzielenia się nią z innymi. Pod koniec szkolenia tworzyliśmy plakaty, które miały być interpretacją naszej całej zdobytej wiedzy, a w przyszłości przypominać nam o zrealizowanym szkoleniu. Nie zabrakło również integracji z innymi uczestnikami i wymiany doświadczeń życiowych.

Norbert Kaszuba, Agata Drzewiecka, Damian Borucki

Studenci II roku „finansów i rachunkowości”

szkolenie AMP
e
f