Integracyjny festyn rodzinny to cykliczne wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koninie. Tegoroczny odbywał się pod hasłem „Razem na rzecz dzieci”. W wydarzeniu wzięli udział studenci kierunku pedagogika i resocjalizacja oraz członkowie SKN Młodych Pedagogów Sekcja Przyjaciół Dzieci wraz z opiekunami dr Marianną Styczyńską i mgr Małgorzatą Chybicką.

Studentki przygotowały dla najmłodszych ciekawe animacje. Było malowanie twarzy, tatuaże oraz zabawy sportowe. Festyn miał na celu uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby najmłodszych. Wiele instytucji i mieszkańców Konina zaangażowały się w to wydarzenie na rzecz najmłodszych. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Krystyna Chowańska przypomniała, że Konin stara się o nadanie przez UNICEF tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom.

Festyn odbył się 10 czerwca 2023 r. na Skwerze Przyjaciół Dzieci przed Konińskim Domem Kultury.

Studenci na festynie rodzinnym 2
Studenci na festynie rodzinnym 3